Jak poprawnie wykonać obróbki blacharskie?

Bez względu na to, czy budynek wieńczy dach płaski czy spadzisty, jego realizacja wymaga wykonania profesjonalnych obróbek blacharskich. Są one kluczowe dla uzyskania oczekiwanej funkcjonalności pokrycia i jego odporności na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Obróbki blacharskie dachu mają za zadanie zapobiec przenikaniu wody opadowej do wnętrza budynku oraz wnikaniu wilgoci w mury, jednak do osiągnięcia tego celu konieczne jest ich poprawne wykonanie. Jak więc podejść do tego tematu, aby inwestycja spełniła oczekiwania i przez długie lata wykończenie krawędzi spełniało swoje zadanie?

Obróbki blacharskie – na co zwrócić uwagę?

Tak naprawdę kluczowe są w tym przypadku dwie kwestie – technika oraz jakość zastosowanych materiałów. Bardzo ważne jest również to, aby fachowcy, którym zlecimy wykończenie krawędzi pokrycia i wszystkich detali (obróbek blacharskich kominów, okien połaciowych, lukarn, miejsc łączenia dachu z przegrodami zewnętrznymi, itp.), posiadali doświadczenie w realizacji tego typu zadań i znali się na swojej pracy. W przypadku stosowanych materiałów najważniejsza jest odpowiednia grubość stosowanego materiału, jej odpowiednie zabezpieczenie przed korozją, a także zwrócenie uwagi na typ stali. Dodatkowo, elementy te nie powinny być powyginane, ponieważ oprócz ochrony murów przed wodą, obróbki blacharskie spełniają jeszcze funkcję estetyczną i powinny dobrze się prezentować.

Dlaczego warto zlecić wykonanie obróbek blacharskich profesjonalistom?

Zasadniczo to, w jaki sposób wykonane zostaną obróbki blacharskie krawędzi dachu, komina, okien połaciowych i innych elementów tworzących pokrycie, będzie miało znaczący wpływ na funkcjonalność oraz walory wizualne całej konstrukcji. Z tego powodu po prostu nie opłaca się kierować kryterium najniższej ceny usług oraz materiałów. Jest to bowiem inwestycja na lata i to od profesjonalnej realizacji zależeć będzie to, czy już po pierwszych gwałtownych opadach deszczu będziemy musieli walczyć z zaciekami przy kominie lub wilgocią wnikającą w mury budynku.

Osoba kontaktowa

Tomasz Kaciczak
tel: 504-212-960
email:biuro@benders.pl

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?