Obróbki blacharskie dachu: jak poprawnie je wykonać?

Pokrycie więźby dachowej arkuszami blachy nie oznacza zakończenia prac. Pozostaje jeszcze wykonanie obróbki blacharskiej. To szczególnie istotny etap, którego zadaniem jest podniesienie estetyki całego budynku oraz uzupełnienie i uszczelnienie pokrycia w newralgicznych miejscach. Szpary, które znajdują się na styku dachu i ścian, włazów, wywietrzników, rynien czy brzegów komina, mogą powodować wnikanie wilgoci pod pokrycie oraz w izolację. Tego typu załamania i połączenia wymagają więc dodatkowego zabezpieczenia. Tylko starannie wykonana obróbka blacharska zwiększy trwałość całej konstrukcji oraz pozytywnie wpłynie na walory wizualne dachu.

Jak prawidłowo wykonać obróbkę blacharską? Obróbka boczna dachu

Samodzielne wyprofilowanie blach wymaga wprawy i odpowiednich umiejętności. Dlatego obróbkę warto zlecić profesjonalnej ekipie, która działa zgodnie z obowiązującymi normami jakości i bezpieczeństwa. Powinna wykorzystywać trwałe i ekonomiczne rozwiązania oraz wysokiej klasy materiały.

Najważniejsza jest obróbka szczytowa, czyli tzw. wiatrownica. Chroni boczną krawędź dachu przed zerwaniem na skutek silnych podmuchów wiatru. Nie można również zapomnieć o obróbce przyściennej, którą z jednej strony mocuje się do ściany budynku, a z drugiej do połaci za pomocą wkrętów farmerskich. Trudność mogą też sprawiać obróbki wokół kominów, okien dachowych czy różnego typu wywietrzników. Do ich wykonania należy bowiem użyć specjalnego kołnierza z blachy. W celu zapewnienia sprawnego i bezpiecznego odprowadzania nadmiaru wody lub śniegu do rynny spustowej montuje się koryto lub rynnę koszową w kształcie litery V.

Benders – profesjonalne obróbki blacharskie

Firma Benders wykonuje obróbki blacharskie na dachach płaskich i skośnych – wzdłuż wszystkich krawędzi pokrycia. Wykorzystuje wyłącznie sprawdzone narzędzia i akcesoria, a w tym: pasy nadrynnowe i podrynnowe, rynny koszowe, blaszany kołnierz, gwoździe malowane, blachowkręty, żabki stałe i ruchome oraz wiele innych. Stosuje wysokogatunkowe blachy miedziane, aluminiowe, stalowe ocynkowane lub tytanowo-cynkowe.

Osoba kontaktowa

Tomasz Kaciczak
tel: 504-212-960
email:biuro@benders.pl

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?